Kontaktrony – ochroniarz domu

W jakie elementy powinien być wyposażony dom, żeby był bezpieczny?

Dom, to miejsce w którym każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. Coraz częściej decydujemy się na różne instalacje alarmowe oraz zabezpieczenia antywłamaniowe. Zwłaszcza w okresie urlopowym nie chcemy się martwić, czy nasz dom jest wystarczająco bezpieczny, tylko wypoczywać w pełni. Zatem w jakie elementy powinniśmy wyposażyć dom, aby skutecznie odstraszał potencjalnych włamywaczy.

Okna i drzwi

Zabezpieczając dom przed włamywaczami należy się skupić na słabych punktach takich jak okna, drzwi wejściowe, balkon oraz piwnica. Oprócz zabezpieczeń antywłamaniowych takich jak zaczepy, oraz w przypadku okien klamki z kluczykiem, należy pomyśleć o dodatkowych elementach wspomagających ochronę. Do takich należą kontaktrony. Są to niewielkie magnetyczne czujniki otwarcia. Informują o każdej próbie wyważenia okna z zewnątrz, ostrzegając zanim niechciany gość przedostanie się do środka. Kontaktrony świetnie sprawdzają się także, gdy dom jest jeszcze na etapie budowy, wówczas klasyczne czujniki mogą zawieść z powodu pyłu. Te niewielkie czujniki składają się z dwóch elementów – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Podczas próby wyważenia następuje przerwanie obwodu, który aktywuje system alarmowy. Szybka reakcja alarmowa, umożliwia domownikom podjęcie odpowiednich kroków aby skutecznie zniechęcić złodzieja do dalszej próby.

Wygoda i komfort

Jeżeli posiadamy zwierzęta w domu, tradycyjne alarmy nie zdadzą egzaminu, ponieważ czujniki ruchu aktywują alarm. W przypadku kontaktronów nie będzie to możliwe, chyba że zwierzę miałoby możliwość samodzielnego otwarcia okien lub drzwi. Ponadto, te dodatkowe zabezpieczenie przy zamkniętym oknie jest całkowicie niewidoczne, dzięki czemu nie zaburza wystroju wnętrz a zarazem stanowi zaskoczenie dla złodzieja. Istnieje możliwość kilku wariantów połączenia kontaktronów z systemem alarmowym. Możemy połączyć równolegle, wówczas otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które pomieszczenie może być zagrożone. W przypadku szeregowego połączenia czujników otrzymamy sygnał z jednego pomieszczenia, natomiast gdy połączymy szeregowo grupy pomieszczeń, otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Zatem możemy dostosować rodzaj połączenia czujników do naszych indywidualnych potrzeb.

Zabezpieczenia w domu mają nas ochronić przed włamaniem i stworzyć oazę spokoju, dlatego należy przemyśleć, który system będzie dla nas najlepszy, a zarazem łatwy w użyciu. Solidne okna wyposażone w zaczepy antywłamaniowe, szybę hartowaną i system kontaktronów to skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem oraz pozwoli poczuć się komfortowo i bezpiecznie.

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu