Obecne trendy aranżacyjne, czyli urządzamy wnętrze w naszym stylu

Jak stworzyć wnętrze nowoczesne w naszym guście?

Nie od dziś wiadomo, że co człowiek, to opinia. Urządzając wnętrze kierujemy się własnymi preferencjami i gustami. Obecnie coraz więcej pojawia się pomysłów jak wykończyć mieszkanie w stylu nowoczesnym.  Jak zatem urządzić wnętrze, żeby było innowacyjne, a zarazem zgodne z naszymi upodobaniami?

Projektując wnętrze w stylu nowoczesnym należy zachować jego wyraziste cechy. I choć często słyszymy o nowoczesnym wystrojach, to nie wszystkie rzeczywiście nimi są. Podstawową zasadą tego stylu to prostota. Wnętrze powinno być przestrzenne, przejrzyste, bez nadmiaru dekoracji ale jednocześnie ciekawe i z pomysłem.

We wnętrzu w stylu nowoczesnym powinny dominować proste figury geometryczne, koła i wielokąty. Materiały wykończeniowe oraz elementy dekoracyjne należy dobierać ze starannością. Cały wystój powinien być stonowany oraz tworzyć przejrzystą całość. Styl nowoczesny lubi dużo światła i otwarte przestrzenie, dlatego świetnie się tu sprawdzą duże okna lub przesuwne drzwi tarasowe. Aby stworzyć jeszcze więcej przestrzeni warto połączyć ze sobą sąsiadujące pomieszczenia np. kuchnię z salonem, czy sypialnię z łazienką.

Kolory

W stylu nowoczesnym nie należy przesadzać z ilością kolorów. Dominują tu kolory takie jak biel, czerń, odcienie szarości i beż. Jednak warto przełamać je naszymi ulubionymi kolorami np. soczystą czerwienią, żółcią bądź turkusem, które podkreślą charakter wnętrza i nadadzą mu indywidualnego stylu.

Meble

Dominują tutaj proste meble bez zbędnych wzorów, wykonane z uniwersalnych materiałów, często pozbawione klamek. Zwłaszcza w kuchni, w szafkach zabudowy możemy ukryć wszystko i na pierwszy rzut oka wygląda jak jednolita ściana, natomiast otwierając drzwi można znaleźć lodówkę, piekarnik, zmywarkę itp.  Jeżeli chodzi o pozostałe pomieszczenia również nie powinny być zagracane meblami. Należy postawić meble, które są niezbędne. Wnętrze powinno być przestrzenne i praktyczne.

Projektując wnętrze możemy zasugerować się wskazówkami nowoczesnego stylu, jednak przede wszystkim powinniśmy kierować się własnym gustem aby nasze wnętrze było wyjątkowe i niepowtarzalne.

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu