Jakie trendy okienne będą dominować w 2019 roku?

Jakie wielkości okien, kolory oraz profile będą modne w 2019 roku?

Końcówka roku to czas, w którym architekci oraz przedstawiciele świata wnętrz prognozują jakie będą obowiązywały trendy w nadchodzącym roku. Jakie wielkości okien, kolory oraz profile będą modne w 2019 roku?

Duże przeszklenia nadal na topie…

Już od kilku lat modne są duże okna z wąskimi profilami. W 2019 roku nic pod tym względem się nie zmieni. Nowoczesne budownictwo domów jednorodzinnych to przede wszystkim duża przestrzeń oraz jasne kolory. Coraz popularniejsze stają się duże salony otwarte na taras bądź ogród, w których występują duże przeszklenia nawet na całą ścianę. Wbrew pozorom wpływają także na energooszczędność. Współczesna stolarka okienna posiada bardzo dobre parametry techniczne, wówczas nie musimy się martwić o drastyczne stery ciepła. Mało tego, nawet w zimowe ale słoneczne dni, możemy czerpać zyski z energii słonecznej. Ponadto większa ilość naturalnego światła wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

Energooszczędność…

Rosnące rachunki za ogrzewanie oraz zaostrzające się przepisy dotyczące parametrów okien, sprawiają, że popyt na okna energooszczędne nie maleje, wręcz przeciwnie. Doskonałe parametry termoizolacyjne przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie oraz zanieczyszczenia powietrza. W ramach programu „Czyste powietrze”, walczący ze smogiem, można zdobyć dofinansowanie miedzy innymi na okna energooszczędne, wówczas zyskają jeszcze większą popularność.

Minimalizm i postęp techniczny…

W 2019 roku nadal będzie na topie minimalizm, który charakteryzują uproszczone konstrukcje. Ponadto wąskie profile okienne nadają elegancji i stylu. Doskonale we współczesne trendy architektoniczne wpisuje się okno Quadro. Posiada ultrawąskie profile oraz ukryte skrzydło. Duże przeszklenia doskonale doświetlają pomieszczenia naturalnym światłem oraz oferują szerokie możliwości aranżacyjne. W nadchodzącym roku jeszcze więcej będzie sterowania przez smartphony oknami, drzwiami i roletami.

A co z kolorami?…

Paleta barw jest bardzo bogata jednak w 2019 roku nadal będą modne szarości, antracyty oraz czerń. Z roku na rok można zaobserwować, że preferencje klientów ulegają zmianom. Do niedawna prym wiodły odcienie orzecha, winchester i złoty dąb.

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu