Ładne i funkcjonale okno w kuchni

Na co należy zwrócić uwagę, aby okno w kuchni było praktyczne oraz pasowało do wystroju wnętrza?

Kuchnia, to miejsce w którym spędzamy dużo czasu. Warto zadbać o to, aby była wygodna i stylowa. Nieważne, czy projektujesz nową kuchnię, czy chciałbyś coś zmienić w obecnej, należy wziąć pod uwagę również okna.

Dla niektórych okno traktowane jest tylko jako źródło światła z niewielkimi możliwościami w zakresie dekoracji. Jednak wcale tak nie jest. Okno jest jednym z podstawowych elementów w wystroju wnętrz. Odpowiednia aranżacja pozwoli zyskać praktyczną przestrzeń.

Po pierwsze rozmieszczenie mebli

Pierwszym krokiem w aranżacji kuchni powinno być rozplanowanie mebli. Należy przemyśleć czy okno powinno znajdować się nad płytą do gotowania, zlewem, a może stołem. Każda opcja ma swoje plusy i minusy, jednak należy przemyśleć która da nam najwięcej możliwości. Korzystnym rozwiązaniem będzie szeroki parapet, który może służyć jako blat kuchenny. Umożliwi to przygotowywanie posiłków z dostępem do naturalnego światła.

Praktyczny parapet

Aranżacja parapetu powinna być ładna, a zarazem funkcjonalna. Warto postawić tam doniczki ze świeżymi ziołami. Dzięki temu zyskamy dostęp do aromatycznych przypraw, a także przyjemną dekorację. Jeżeli jednak korzystamy z suszonych przypraw możemy zagospodarować miejsce na parapecie najczęściej używanymi akcesoriami np. stojak z nożami.

Czas na aranżację

Gdy już wykorzystaliśmy miejsce pod oknem w sposób funkcjonalny, należy zabrać się za jego wystrój. Gdy zdecydujemy się na świeże zioła możemy je umieścić w stylowych doniczkach. Elegancki zegar, nie tylko będzie ozdobą, ale także funkcjonalnym dodatkiem. Jeżeli chodzi o firanki i zasłony, proponujemy delikatne, zwiewne firanki, które będą wpuszczały mnóstwo naturalnego światła. Zasłony w kuchni nie są wskazane gdyż jest to miejsce w którym nie trudno o plamy.

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu